:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

הבטחת איכות תוכנה

מה זה הבטחת איכות תוכנה?

הבטחת איכות תוכנה היא בעצם מעקב אחרי הנדסת תוכנה ושיטות להבטחת איכות. שיטות אלא מבוססות על עקרונות מסוימים למשל של ה ISO 9000 או CMMI. הבטחת איכות תוכנה עוקפת את כל תהליך הנדסת התוכנה, שכולל תהליכים כמו הגדרת הדרישות, הנדסת תוכנה, בקרת קוד מקור, הערכת הקוד, ניהול שינוי, ניהול קונפיגורציה, בחינות, ניהול הוצאה, ואינטגרציה של המוצר. הבטחת איכות תוכנה מאורגנת לפי כמה קטגוריות. מטרות, יכולות, פעילויות, מדידות ואימותים.

מה תפקידו של מהנדס הבטחת איכות תוכנה?

מהנדס הבטחת איכות תוכנה מעורב בכל תהליך פיתוח התוכנה בכדי להבטיח את איכותו של המוצר הסופי. התהליך יכול להכיל פעילויות כגון איסוף דרישות ובקרת הדוקומנטציה של הקוד מקור, עשיית הערכה לקוד, ניהול שינוי, ניהול קונפיגורציה ,ניהול ההוצאה וניהול בדיקת התוכנה. פעמים רבות אנשים מתבלבלים בן הבטחת איכות תוכנה ובדיקות תוכנה. אומנם בדיקות תוכנה היא המרכיב של הבטחת איכות תוכנה, אבל היא רק חלק ממנה.

קריירה בהבטחת איכות תוכנה

פעמים רבות מהנדס הבטחת איכות תוכנה יהיה בעל תואר במדעי המחשב או תואר רלוונטי אחר. בנוסף למהנדס זה תעודות אחרות שמשתייכות לתחומים הבאים: Software Certifications Six Sigma Training System Technology Institute

הבטחת איכות תוכנה איך לרכוש את המקצוע?

לרוב, המסלול המקובל הוא שמהנדס בדיקות או מהנדס תוכנה ממשיך ומתקדם לתפקיד של מהנדס הבטחת איכות על מנת לבצע תפקיד זה בצורה טובה זה חשוב להיות בעל יכולות תקשורת טובות, בעל יכולת עבודה והשתלבות בקבוצות ובעל ידע בכתיבת דוקומנטציה. איש הבטחת איכות הינו גורם ביניים ועבודתו כרוכה בניהול תקשורת בין המפתחים ללקוחות. לכן עבודתם כרוכה ביכולת ניתוח עד פרטי פרטים כשזה מגיע להבטחת איכות תוכנה מורכבת.

סביבת העבודה של הבטחת איכות תוכנה

מהנדסי הבטחת איכות תוכנה ובוחנים עובדים במשרדים או מעבדות בסביבות נוחות. היקף העבודה  הינו כ 40 שעות בשבוע כמו רוב המשרות המשרדיות. יחד עם זאת תפקיד זה דורש  זמינות אקסטרה ויהיו מחוייבים לעבוד בערבים וסופי שבוע בזמנים מלחצים בכדי לפגוש את דרישות הלקוח. בדומה לאנשי מקצועות ההי טק  האחרים  אנשי ה QA גם עבודה זו כרוכה בהרבה לחץ בעבודה ועייפות, ואפילו דיכאון והשפעות טורדניות מתמשכות מחוץ לעבודה.

לסיכום, הבטחת איכות תוכנה – האם זה מתאים לכם?

על מנת להיות מהנדס הבטחת איכות תוכנה רצוי אבל לא הכרחי שיהיה תואר. כיום ניתן לקחת קורס בQA ולעבור כמה מבחנים בכדי לקבל תעודות והסמכות שקשורות להבטחת איכות תוכנה ואז לחפש עבודה. בראיון עבודה המועמד יצטרך להוכיח שיש לו ראייה לפרטים קטנים, ויש לו ראייה רחבה, עקבית וממוקדת. ובנוסף לכך כדאי שיהיו לו יכולות תקשורת טובים עם המתכנת ויכולת למצוא בעיות פוטנציאליות בקוד המתכנת.

 

טרון בעיות ויכולת למצוא בעיות פוטנציאליות בקוד המתכנת.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי