:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

בקרת איכות תוכנה

מהי בקרת איכות תוכנה

בקרת איכות תוכנה הינה מערכת פעולות מערכתיות שמופעלות בכדי להגשים את דרישות האיכות למוצר ולשירות. בקרת איכות תוכנה הינה כלי להערכת האיכות בדיקות התוכנה במסגרת הבעיות הפוטנציאליות שעלולות להתפתח.

בקרת איכות תוכנה גם מודדת עד כמה המבחנים של בדיקות האיכות עקבים ואמידים. תוכנית בקרת איכות תוכנה צריכה גם לשמש כמערכת מעקב למטרת סיפוק מידע למחליט ההחלטות על הסבירות והאמינות של התוצאות. בנוסף לכך,מערכת בקרת איכות תוכנה צריכה להניב תוצאות לאורך תקופה של זמן בכדי לתת למחליט ההחלטות תמונה אובייקטיבית לגבי היכולות של פרוצדורות ומבחני איכות שונים.

מערכת זו צריכה להיות מבוססת על סטנדרטים ואימותים שמתייחסים לדיוק והניתוח של הבדיקות. למשל, אם הבדיקות כרוכות במבחנים סטטיסטים, אז בקרת איכות תוכנה צריכה לשים דגש על האמינות והעקביות של הבדיקות האלה.

איך עוקבים אחרי השגיאות במערכת בקרת איכות תוכנה?

מעקב השגיאות במערכת בקרת איכות תוכנה מסתמכת על הסטטיסטיקה של התוצאות. כשיותר מדי תוצאות חורגות במערכת זו צריך לעשות הערכה כוללת ולשנותה בהתאם. בכדי לבצע מעקב, צריך לבנות דוחות לאורך כל התהליך ובכל פרק זמן לבדוק היכן השגיאות נקלטו וממה הן נובעות. השלב הבא הוא לבדוק את הרוטינות והפרוצדורות אשר משתמשים בהם במערכת בקרת איכות תוכנה, ואם הבעיה נמשכת אז צריך לבדוק את זה עם המחלקה הרלבנטית בארגון.

מה ההבדל בן בקרת איכות תוכנה והבטחת איכות?

ההבדל בן בקרת איכות והבטחת איכות זה שהבטחת איכות מתמקדת בתהליך אבטחת המוצר ובקרת איכות תוכנה אחראית על התוצר הסופי של המוצר. מסיבה זו בדיקות איכות לא בהכרח מבטיחות איכות, אבל הן שולטות באיכות וגורמות לכך שהדברים נעשים בצורה הנכונה ובהתאם לדרישות הלקוח. בדיקות איכות בעצם מאמתות את הבדיקות שעשית כנכונות או לא נכונות.

בכדי להתנסות בבקרת איכות תוכנה או הבטחת איכות כדאי לדעת את ההבדל בניהם. במידה ותרצה לדעת יותר על ההבדלים בין מודלים שמבטחים הבטחת איכות כגון CMM או ISO-9000. סיבה נוספת בגינה כדאי לדעת את ההבדלים בין שני תחומים אלה  היא כיוון שכשנכנסים לעבוד על פרויקט גדול בהבטחת איכות, צריך לדעת את ההבדל ביניהם, אחרת לא יהיה ניתן להגיע לתוצאות הנכונות בסוף תהליך בקרת איכות תוכנה. שלישית, אתה עלול להישאל על כך בראיון עבודה  וזה יכול להיות מביך אם תגיע לראיון ולא תדע מה ההבדל בן בקרת איכות תוכנה והבטחת איכות.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי