:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

קורס הבטחת איכות

על מה מתבסס קורס הבטחת איכות

הקורס בעצם מכין את התלמיד לעבודות שונות בתחום הבטחת איכות. בקורס זה תלמדו מה בודק תוכנה בדיוק עושה. תלמדו דברים כמו לקרוא קוד ולזהות באגים בקוד. כבודקי תוכנה תיצטרכו לעבור על עבודותו של המתכנת ולהעריך את איכות עבודותו על ידי איתור תקלות בכלים שונים כמו תוכנות או בדרכים אחרות כמו בדיקות ידניות. עבודתכם תהיה חשובה בקביעת דעתו של הלקוח לגבי איכותו של המוצר וגם בנוסף לקח תמציאו פרוצדורות ורוטינות לבדיקות נוספות ושל הבדיקות. זה מה שבעצם קורס הבטחת איכות מכין אותכם להיות. קורס הבטחת איכות מלמד אותכם גם איך לעבוד עם המתכנת כצוות ואיך התקשורת צריכה להיות בכדי לבנות בקרת איכות שתבטיח תוכנות ללקוח עם מינימום סיכוי לבאגים.

סוגים שונים של קורס הבטחת איכות

ישנם 4 סוגי בודקי תוכנה שהקורס הבטחת איכות מאפשר לכם להיות: בודקים שהם גם כותבים קוד וגם בודקים את הקוד, משרות מסוג אלה נקראות "קופסא לבנה".הבודקים האלה הם מכירים קוד ברמה גבוה ויכולים לעשות דיבאגינג לקוד בעצמם וגם לשפר אותם. בודקי תוכנה מסוג זה יכולים גם לכתוב תוכנות משלהם שיעשו בדיקות לתוכנות של המתכנת. קורס הבטחת איכות יכול גם להפיק בודקי תוכנה שאינם מתעסקים עם קוד, בדיקת תוכנה מסוג זה נקראת קופסא שחורה. לדוגמא, בודק תוכנה יכול לעבור על כל מחלקה מקוד של המתכנת ומוודע שהתוכנה לא קורסת. הסוג השלישי שקורס הבטחת איכות יכול להפוך אותכם זה בודק תוכנה אוטומטיים. אלו הם בודקי תוכנה שמתעסקים עם בודקי תוכנה אוטמטים, למשל: Win Runner, Record View, Load Runner. הסוג האחרון של בודקי תוכנה שגם מצריך קורס הבטחת איכות, זה מהנדסי בדיקות תוכנה, שהם בעצם בודקי תוכנה רגילים אבל מה שמפריד אותם מבודקי תוכנה אחרים זה שהם בודקי תוכנה מנוסים שסברו נסיון מבדיקות שונות במשך חייהם.

תוכן קורס הבטחת איכות

יש הרבה בתי ספר תכנות שיש שמספקים קורסים בהבטחת איכות. בהתחלה לומדים מבוא כלשהו בנושא הבטחת איכות. אם אתם שוקלים לקחת את קורס בהבטחת איכות תתכוננו ללמוד תחילה את ההגדרות של הבטחת איכות כמו מזה הבטחת איכות, קריטריונים של הבטחת איכות, הבטחת איכות לעומת בקרת איכותת,סקירת הסטנדרטים של הבטחת איכות ועוד. אחרי המבוא אתם תלמדו יותר על הבטחת איכות מעבר להגדרות הבססיות, למשל מה זה איכות הבטחת איכות,נתונים סטטיסטיים המשתייכים להבטחת איכות , אבטחת איכות ובקרת איכות במסגרת התוכנה, תהליך הבדיקות בכלליות ובפרט,מגבלות ויתרונות של בדיקות בהבטחת איכות, סקירה כללית הבטחת איכות,מושגים מתקדמים מעולם הבדיקות תוכנה,בדיקת לולאות ,מדדי הצלחה בכל מה שקשור להבטחת איכות. ובשלבים מתקדמים יותר תתקלו בנושאים ספיסיפים יותר כגון S.W.O.T והשתכיותו ל-הבטחת איכות, ממשקים פנים וחוץ ארגוניים של הבטחת איכות באירגון DFD,ERD,Client Server,Stand Alone,DWH,Real Time ,CRM. הבנתם איך זה הולך ככל שנכנסים ל קורס הבטחת איכות הנושאים הולכים ונהיים יותר ספיסיפים ומורכבים. בכדי לקחת ולסיים קורס זה בהצלחה התלמיד צריך להיות דייקן, נבון ונחוש בדעתו להצליח ולעבור כל מכשול של אי הבנה בדרך.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי