:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

בודק תוכנה

תפקידו של בודק תוכנה

תפקידו של בודק התוכנה הוא לוודא שכל התוכנות בחברה יעבדו כראוי, לאתר תקלות בקוד, לאתר קוד בפרוצדורות ולוודא שתהליך העבודה של המוצר תקין.

בודק תוכנה גם מאמת את הדייקנות והביצועים של המוצר לאחר סיום תהליך הביצוע. העבודה של בודק תוכנה תלויה בסוג של התוכנה, בארגון אליו הוא משתייך ובסוג של התעשייה. בודק תוכנה אמור בעצם \\\"להיכנס\\\" לראש של הצרכן הסופי ולדמיין איך הצרכן היה משתמש במוצר ובאלו בעיות היה יכול להיתקע בזמן שימושו במוצר. תפקידו תורם רבות לארגון, כאשר תפקידו הוא לאתר מראש בעיות ותקלות ובכך לחסוך אי נעימות מצד החברה וללקוח.

עבודתו אף מאפשרת לחברה להיות יותר יעילה בתהליך היצור שלה. בנוסף לכך תפקידו של בודק תוכנה הוא להיות מבקר פשוט ואובייקטיבי כאילו הוא עצמו הצרכן. בתפקידו בודק תוכנה מתפקד כאחראי לייעץ לחברה בנושאי שיפורי תהליכי העבודה והשינויים הדרושים לתוכנה עצמה.

תכונות  אופי רצויות לבודק תוכנה

בודק תוכנה יכול לעבוד במגוון סביבות עבודה תלוי במוצר או בתוכנה שהחברה מפתחת. כישוריו של בודק תוכנה צרכים להיות בתחום היצירתי ובתחום ההבנה שמאחורי כל מוצר יש צד תכנותי וצד של בדיקות. בנוסף לכך, בודק תוכנה צריך להיות דייקן ובעל תשומת לב לפרטים קטנים ,ולא פחות חשוב תוכנה צריך שיהיה לבודק אישיות שתאפשר לו לעבוד בצוות ולשמור על תקשורת טובה.

מה עושה בתכלס בודק תוכנה

יש הרבה משימות בתחום פועלו של בודק התוכנה, נתמקד כאן רק על כמה מהם: 1. הערכת מוצר חדש לבחינה עם צוות פיתוח ועם המפעל במידת הצורך. 2. בחינת והערכת היעילות והדיוק או ביטחון המוצרים הקיימים המבוסס על סטנדרטים קיימים או על עקרונות מסוימים. 3.  איתור תקלות \\\\\\\"אי דייקנות\\\\\\\" או בעיות במוצר. - בודק תוכנה גם יצטרך להיפגש עם צוות היצור או הפיתוח כדי לחלוק על התוצאות וההמלצות. - בודק תוכנה גם יצטרך לבדוק את אדמיניסטרציות העסק ומחלקות אחרות של העסק בכדי להחליט אם הארגון תומך בצורה ראויה להפקת התוכנה.

הדרישות בעבודה מבוקק תוכנה

הרבה מצופה מבודק תוכנה למשל הוא מצופה להיות בעל אחריות להרצת בחינות על התוכנה, הפקת דוחות , מעקב ובקרה לאחר באגים בתוכנה, פיתוח ותחזוקה של מערכות ותת מערכות והערכות טכניות לדרישות מעקב הדרישות מאת בודק תוכנה יכולות להיות יותר מתקדמות מבחינת האחראיות והאנשים שהוא עובד איתם. למשל שיתוף פעולה עם המתכנת לגבי הערכת הקוד, תחזוקת הקוד ומעקב לאחר רשימת דרישות.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי