:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

מה זה בקרת איכות

מה זה בקרת איכות

בקרת איכות תהליך שבו יש בדיקות איכות של כל הגורמים המשתייכים לייצור. התפיסה הזאת בייחס של בקרת איכות שמה דגש על שלושה אלמנטים: - אלמנטים כמו בקרות, ניהול עבודה, ניהול תהליכים מוגדרים, קרטריה של יכולת ואינטגרציה בנושא בקרת איכות יעילה, וזיהוי של רשומות. -יעילות כמו ידע, יכולת, כישורים, ניסיון ורקע אקדמאי. - אלמנטים רכים, כמו למשל אינטיגרציה של אנשים, ביטחון, תרבות האירגון, מוטיבציה, נחישות הקבוצה, ואיכות הייחסים. בקרת איכות כוללת בקרות מסוגים שונים כמו השגחה אחרי ייצור המוצר, איפה שהמוצר מובחן ויצואלית, ולפעמים משתמשים בסטריו דקופ בשביל הפרטים הקטנים לפני שהמוצר נמכר לשוק חיצוני. בוחנים ששייכים בתחום של בקרת איכות יצטיידו עם רשימות ותיאורים של מוצרים פגומים לא מקובלים.

מה תפקידה של בקרת איכות

בקרת איכות שמה דגש על בחינות המוצר לאתר בדיקות ולדווח לניהול שמתעסק בהחלטות לגבי עשיית החלטות בנושא קבלת או אי קבלת הוצאת המוצר, לעומת בקרת איכות הבטחת איכות מנסה לשפר את ההפקה בשביל למנוע או לפחות להוריד ברמה את כל התקלות שמתרחשות במהלך הפיתוח.

מה זה בקרת איכות טוטאלית

בקרת איכות טוטאלית היא בעצם תפיסה שמתרחבת מעבר לתכניקות של בקרת איכות סטטיסטית ובקרת איכות מטודולוגית רגילות. בקרת איכות מסוג זה מרמזת תכנון והערכה מקיפה של ספסיפקציות של המוצר, במקום חשיבה על שינוי שטחי של משתנים ששיכים למוצר. אם הספספיקציה של בקרת איכות זו לא משקפת את האיכות הנכונה, האיכות לא יכולה להיות מושגחת או מופעלת למוצר. הנה דוגמא של בקרת איכות טוטאלית. בוא נדמיין צינור לחץ צריך להכליל לא רק חומרי בנייה ומדדים שונים, אבל בנוסף לכך גם דרישות שמשתייכות לתפעול, סביבת איכות,ביטחון , אמינות ותחזוקה של הצינור הלחץ.

לסיכום מה עליכם לדעת לגבי בקרת איכות

-בקרת איכות היא תהליך להבטחה מסוימת של איכות במוצר או בשירות. -בקרת איכות יכולה לכלול פעולות שונות שחיוניות להבטחת בקרה ואימות של הקרטריה למוצר איכותי. -מטרת תהליך בקרת איכות הוא להבטיח תהליך שיעשה את המוצר איכותי ביותר ולמנוע תקלות מלהגיע ללקוח הסופי. -בקרת איכות עוזרת לבחון איפה החברה לא איפקטיבית לגבי הסטנדרטים של איכות המוצר בכל רמות הייצור. -בקרת איכות יכולה להביא לפעולה מיידית במקרה של תגלית תקלה במוצר או בתהליך הייצור למשל על ידי הפסקת עבודה זמני. -בקרת איכות יכולה לא רק להכליל מוצרים, שירותים ותהליכים אלא גם אנשים כמו מנהלים, אנשי בניים ועובדים חדשים. למשל אם חלק מהאנשים בארגון לוקים באימונים או בכישורים החברה אולי תצטרך לחשוב איך לפתור בעיה זו על ידי מימון תוכניות אימונים או פיטורין, למשל. -נקודה אחרונה ששווה לציין זה שיש הרבה אנשים שמתבלבלים בן בקרת איכות ואבטחת איכות.בקרת איכות מתמקדת על המוצר, ואילו אבטחת איכות מתמקדת על התהליך מאחורי הייצור.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי