:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

לימודי QA

לימודי QA רקע כללי

לימודי QA מתבססים על תחום הבטחת האיכות. QA בעצם מגדיר שהפיתוח והתפעול של מוצרים כגון מוצרי רפואה, מוצרי אקרוכימיה, מוצרי תרופות יהיו לפי תקן מסוים. מטרה זאת מושגת על ידי פיתוח, תפעול והתמדה של שיפור מערכות. כל זאת ועוד נלמד בקורס לימודי QA.

לימודי QA קיימים בגלל שהבטחת איכות נחוצה בארגונים רבים. כל ארגון מייצר מוצרים שצריכים לשמוע לרגולציות והנחיות שמכסים את גרעינו של פיתוח המוצר. ההתפתחות והעליה בלימודי QA החלו בסביבות 1970 בכדי להכשיר בודקי איכות שיאפשרו בדיקות  של פיתוח המוצר בתוך מסגרת של תקן איכותי מסיום הקיים בארגון או בתעשייה. ככל שהרגולציה גדלה בתחומי הבטחת האיכות השונים כך גדל הביקוש לאנשים שמסיימים לימודי QA רשמים לתפקידים שונים. חברות מחפשות יותר בודקי תוכנה שסיימו לימודי QA ויודעים על תהליכי פיתוח מוצר, בעלי יכול תקשורת טובה ויודעים איך לפטור בעיות מורכבות שקשורות לתהליכי ייצור.

במה תורמים לימודי QA לבודק תוכנה

בזכות לימודי QA הבוגר הופך לבודק איכות בעל שלושה יכולות מרכזיות: - בסיום לימודי QA הבודק צריך להתמודד עם דוחות שקשורות לפיתוח המוצר ולוודא שהנהלת החברה נשמעת לתקן המקובל השייך למוצר או התהליך המסוים. - הדבר השני שבודק צריך לדעת בסיום לימודי QA זה לתת עזרה או הדרכה מקצועית ועצמאית לארגון בנושאים שונים כגון רגולציה, איכות תהליכי עבודה ואיכות החומרים להרכבת המוצר. – ודבר נוסף שבודק צריך לדעת בסיום לימודי QA צריך לדעת זה להתאקלם לצרכי הארגון ולתגן הבטחת האיכות בו זמנית בכדי להבטיח תקינות מוחלטת של המוצר שהחברה מפיקה.

לימודי QA לבודקי תוכנה

לרוב בודקי התוכנה בתעשייה יש תארים ראשוניים ,שניים ואפילו שלישיים. אירוני אך רוב החברות מחפשות בודקי תוכנה עם אורנטציה מסוימת ללימודי QA לא בהכרח תואר אקדמאי, כמו למשל מסיימי קורס ולא פחות חשוב בעלי ניסיון רב בפיתוח מוצר.

ברוב הארגונים בודקי תוכנה מקבלים אחריות גבוהה בהיררכית הארגון מבחינת התפקיד, בגלל שזה חשוב שהם יודיע לאנשים הבכירים כל הזמן על בעיות שונות באירגון. בנוסף לימודי QA, לא מספיקים על מנת להיות מומחה בדיקות תוכנה, עלי הבודק להיות בעל ידע בנושא רגולציות פיתוח ותקנים חדשים שמתעדכנים באופן מתמיד וגם להיות קשובים למה שהארגון שלהם דורש. רוב בודקי איכות שסיימו את לימודי QA שלהם בהצלחה ממשיכים לעבוד בתעשייה כי הם אוהבים את זה, והמשכורות נהיות גבוהות עם הניסיון. לא רק זה אלא שהם משייכים את לימודי QA שלהם לעוד לימודים שיותר ספציפיים לתעשייה או החברה שלהם.

 

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי