:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

מה זה QA ?

מי יודע מה זה QA ?

אנשים רבים בבואם לבחור במקצוע מתחום הייטק בודקים וחוקרים מגוון תחומים לפני שמחליטים על תחום מסוים. הרבה שמעו את המונח QA אך לא יודעים ממש מה זה  QA. ניתן לראות שהרבה אנשים לא יודעים מה זה QA, ניתן לדעת זאת כיוון שבשימוש בגוגל adword tools  ניתן לראות כי יש הרבה חיפושים לביטוי מה זה QA.

אז, מה זה QA?

התשובה הפשוטה למה זה QA היא בדיקות תוכנה ואבטחת איכות מוצר. רשי תיבות של הביטוי מאנגלית: Quality Assurance QA , זאת אומרת אבטחת איכות. אבטחת האיכות מתייחסת למוצר  (בדרך כלל תוכנה) שמספקת חברה מסוימת, אנשי ה QA . אמונים על ביצוע בדיקות לתוכנה, מתחילת תהליך פיתוח המוצר ועד לשלב הסופי. אנשי ה QA אחראים על כך שהתוצר יגיע ללקוח ללא פגמים ותקלות תוך כדי שמירה על כללי ואינטרסים של הארגון בו הוא מועסק.

בארגונים מעין אלה כולם יודעים מה זה QA כיוון שבדיקות התוכנה הינן חלק אינטגראלי מכל מסלול פיתוח בכל  חברה המספקת מוצר. לכן כל מי שלא יודע מה זה QA אך בונה לעצמו מסלול בתחום ההייטק, לא משנה באיזה תפקיד , סביר שהוא ידע מה זה QA.

מה זה ?QA איך נכנסים לזה?

כל מי שהבין מה זה QA והחליט כי זה התחום שיותר מעניין אותו והוא היה רוצה להשתלב בו  בודק כמה מסלולים. המסלול שרוב האנשים מכירים הוא המסלול של תואר במחשבים, בוגרי תואר במחשבים מייעדים עצמם לעבודה בחברת הייטק, כמובן שזה תואר כוללני המקיף תחומים רבים וממש לא מתמקד במה זה QA. אך לבעלי תואר זה יש דריסת רגל בעולם ההיטק ומשם הם יכולים להמשיך ללמוד קורס ספציפי על מה זה QA.

 כמובן שזה לא הדרך היחידה ובמקרים מסוימים גם לא המומלצת. מי שכבר הבין מה זה QA ורוצה להגיע ישר למטרה יכול לקחת קורס. כן קורס לבד ללא תואר אקדמאי יכול להכניס אותך לעולם ההייטק בתחום ספציפי ללא כל צורך בלימוד לתואר אקדמאי. כמובן שחברות מעדיפות לקבל בעלי תואר וגם בעלי ידע וניסיון ב QA. אך השאלה מה חברות יעדיפו להעסיק, בעלי תואר במדעי המחשב שלא ממש יודעים מה זה QA לעומק,או כאלה שסיימו קורס ב QA ויודעים בדיוק מה זה QA.

מה זה  QAולמי זה מתאים?

QA הינו תפקיד המצריך מחשבה יצירתית ואנליטית יחד עם הגדלת ראש. לא מספיק לדעת מה זה QA , צריך לבצע את זה, צריך לשים את עצמך בצד של הלקוח המשתמש בתוכנה ובכך לבדוק ולאתר את כל הבאגים יחד עם בדיקת איכות התוכנה הנמדדת במדדים שונים כמו למשל קלות התפעול, נוחות ויעילות התוכנה.

אז לכל מי שלא הי בטוח מה זה QA אנו מקווים שמאמר זה שפך קצת אור על הנושא, מאמרים ספציפיים על מה זה QA בתחומיו השונים ניתן למצוא באתר זה

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי