:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

אוהב לאתר באגים? בדיקות תוכנה QA – האקריו 

ההתפתחות המהירה של הקדמה הטכנולוגית הציבה את תחום המחשוב כאחד מהתחומים הפופולריים והרווחיים ביותר שישנם. עולם המחשבים כולל מגוון תפקידים, כאשר הבולט שבהם הוא ללא ספק התפקיד של בודק תוכנה.

בעידן הטכנולוגי המודרני שבו אנו חיים, העלייה הניכרת בפיתוח מוצרים, העלתה במידה רבה את הביקוש לבודקי תוכנה איכותיים ומקצועיים בעולם ההייטק. שהרי, ללא בודקי תוכנה, הבודקים בצורה יסודית ומעמיקה את התוכנה שעליה עומלים צוות המתכנתים והמעצבים, אין בעצם אפשרות להמשיך ולפתח טכנולוגיות מתקדמות חדשות.

בהתאם, קורס בדיקות תוכנה הנקרא גם קורס QA, הופך לפופולרי מאוד בקרב אנשים המעוניינים להשתלב בעולם ההייטק. חשוב לדעת, שישנם אנשי הייטק רבים שהחלו את דרכם המקצועית בתפקידי בדיקת תוכנה ומשם התקדמו לעבודות ניהול ופיתוח שונות. מדובר בענף מאוד מתגמל, כאשר בודק תוכנה טוב זוכה לתנאים מעולים ולשכר גבוה והוא יכול להשתלב בחברות ובארגונים רבים.

מה זה בעצם QA?

לאנשי QA (Quality Assurance) תפקיד מרכזי וקריטי בהצלחת התוכנה בעולם האמיתי. מעצם  תפקידם, בודקי תוכנה מקצועיים מחזיקים בידע המכשיר אותם להתמודד עם תקלות שונות. הם אחראים לוודא שהתוכנה היא ברמה גבוהה בהתאם לסטנדרטים הנדרשים במסגרת הליך בדיקה יסודי הנערך לפני שהתוכנה משווקת ונמכרת לקהל הלקוחות.

תהליך ה- QAמתבצע במהלך שלבי פיתוח המוצר; הוא נועד להבטיח שהפעולות הננקטות בעת בניית המוצר הן טובות ומספיקות בכדי שהתוצאה שתתקבל תשיג את המטרה. תחום בדיקת תוכנה הולך ומתפתח בשנים האחרונות, הוא תופס תאוצה רבה בשוק העבודה ומהווה מרכיב מרכזי בתהליך פיתוח התוכנה, בניהול פרויקטים ובפיתוח מוצרים.

תהליך הבטחת האיכות נעשה לכל אורך מחזור חיי המוצר – החל בשלב התכנון, דרך האפיון וכלה בסבב האחרון לפני ההשקה. בדיקת תוכנה, אם כן, היא חלק קריטי במגוון פרויקטים. בודק תוכנה אחראי בין היתר על ניהול בקרת האיכות, על מדידת איכות התוכנה ועל כתיבת תסריטי בדיקה ועריכה של בדיקות שונות. נוסף על כך, בודק תוכנה מוסמך לקשר בין מערכות ולספק תמיכה במידת הצורך. מדובר בתפקיד מעניין, מאתגר, דינמי ומבוקש ביותר.

מדובר בתהליך די ארוך הכולל תכנון, ניתוח, ביצוע בדיקות, הערכת מידת ההצלחה, כתיבת מסמכים, הרצה, שלב קבלת המוצר, הטמעת המוצר אצל הלקוח, הסקת מסקנות וייעול המוצר. חשוב להקפיד על כך שתהליך יבוצע באופן הנכון, היסודי והיעיל ביותר וזאת על מנת לחסוך השקעת זמן רב בפתרון בעיות בעתיד.

התעצמות התחום של בדיקות תוכנה

בשנים האחרונות ניכרת עלייה משמעותית בחשיבות המיוחסת בתעשייה לבדיקת תוכנה, בשל מספר סיבות עיקריות:

למי מתאים קורס QA?

לימודיQA  דורשים תנאי קבלה בסיסיים יחסית לתפקידים אחרים בהייטק. יש כמובן יתרון לבעלי רקע טכני או אקדמי אך ניתן בהחלט לסיים את הלימודים בהצלחה ולהשתלב בתחום גם ללא רקע קודם.

קורס בדיקות תוכנה מתאים למי שמעוניין לקבל הכשרה טכנולוגית מהירה, למי שרוצה לעשות הסבה מקצועית או למי שמעוניין לאחר סיום התואר האקדמי, להתמקד בתחום ספציפי של בדיקת תוכנה.  

התפקיד של בודק תוכנה הוא תפקיד מפתח בכל ארגון או בכל חברה. הוא מהווה את הסמכות המקצועית והמתודולוגית בכל הנוגע לנוהלי העבודה, להגדרות ארגוניות שונות ולפיתוח של כלים חדשים. המקצוע מתאים לאנשים שהם בעלי יכולת ראייה מערכתית, אנשים יצירתיים, ביקורתיים, בעלי קליטה טכנית טובה, ירידה לפרטים הקטנים והבנה מהירה של תהליכים.

איפה כדאי ללמוד?

ב-HackerU, המרכז להכשרה ולהשמת עובדים במקצועות ההייטק, פותח מסלול מקיף וחדשני ביותר בתחום בדיקת תוכנה. קורס QA מתאים גם לחסרי רקע בתחום, שיש להם פוטנציאל ורצון עז להצליח. בהאקריו אפשר ללמוד במסלול בוקר מזורז הנמשך כ-4 חודשים.

בסיום לימודי QA מטעם האקריו, תהיה מצויד בארגז כלים מעשי ובידע מקצועי רב בכלל סוגי הבדיקות המרכזיות, לדוגמה: הכרה של מערכות הפעלה, מתודולוגיותQA , SQL, טכנולוגיות  WEBובמגוון כלים הדרושים כדי להצליח להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה בתחום זה.

במהלך הלימודים תצבור ניסיון מעשי באמצעות יצירת פרויקטים יישומיים הנערכים כחלק אינטגרלי מתוכני המסלול. כך תוכל לרכוש ניסיון לאורך תקופת ההכשרה, שכן ניסיון זה עשוי לסייע לך להשתלב בעבודה בתחום כבר בתום הקורס ואף במהלכו. מעבר לכך מדובר במסלול ייחודי הכולל סדנה לצורך הכנה לראיונות עבודה.

אופציות התעסוקה

בכל חברה או בכל ארגון העוסקים בפיתוח תוכנה יש תפקיד של בודק תוכנה, מהנדסי בדיקות ואנשי מקצוע העוסקים בתחום הבטחת האיכות. מדובר בחברות העוסקות בכל מיני תחומים בתעשייה ולכן בשוק העבודה ישנו ביקוש תמידי ובלתי פוסק לאנשי הבטחת איכות מעולים. כל אדם הרוצה לעסוק בתחום, כמו גם מי שכבר עוסק בו ורוצה להתמקצע, יכול להיעזר בלימודי QA. תעודת סיום של קורס QA מטעם מוסד יוקרתי כמו HackerU, משפרת מאוד את הסיכויים לקבלת משרות בתחום.

סיכום

היום כבר ברור לכולם שהתחום של בדיקת תוכנה הוא חלק משמעותי ביותר בחיי פיתוח התוכנה. בעולם התחרותי של זמננו, אין מקום לתוכנות אשר אינן עומדות בתנאי האיכות של התעשייה. לכן,  כל חברה המכבדת את עצמה, בין אם מדובר בסטרטאפ קטן ובין אם מדובר בחברת ענק, משלבת בודק תוכנה או צוות של בודקים במהלך כל שלבי הפיתוח. הסיבה המרכזית לכך היא ההבנה שבדיקת תוכנה תוביל לפיתוח של מוצר איכותי ובטיחותי יותר לציבור המשתמשים.

הדרך המומלצת להשתלב במקצוע המוביל והמבוקש ביותר בהייטק, היא לעבור קורס בדיקות תוכנה מטעם האקריו, המספק את מגוון הכלים המקצועיים שיעזרו לכם לעמוד בדרישות השוק.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי