:צור קשר
:שם
:טלפון
:איימיל
!תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה

דרושים QA

האם יש בכם את הרצון לעבוד בתוכנה אבל לא כמתכנתים? האם אי פעם שקלתם לעבוד בתחום ה-QA? אם עניתם על אחת מהשאלות בכן,דעו לכם שלהיות דרושים QA, זה יכול להיות כיוון לא רע בכלל! אבל עדיין חשוב להבין מה בדיוק תפקידם של אנשי QA ומה עליך לעשות בכדי להיות מבוקש בתחום ה-QA.

 

עבודתם של דרושים QA

נסו לחקור אתרי עבודות שמתייחסות לדרושים QA, ותמצאו שיש שוני רב בין הרבה מהמקומות של דרושים QA כיום בשוק. ישנם דרושים QAשמתבקשים לעשות רק חלק קטן מהבדיקות, ויש כאלה שמשתלבים לאורך כל בדיקות תהליך היצור. כאחד מהדרושים QA היה עליך להיות מוכן להתערב בכל תהליכי בדיקות האיכות. כמובן שלכל אחד מהעובדים דרך פעולה שונה והשכר הוא בהתאם. חשוב להבין כבודק אבטחת איכות כי תצטרך להיכנס לראש הלקוח הסופי, שמקבל את המוצר, ולזכור זאת לאורך כל תהליך הפיתוח.

 

דרושים QA,יום טיפוסי של בחייו של בודק תוכנה.

קשה לתאר איך נראה יום בחייו של בודק תוכנה שיצא ממעגל הדרושים QA יום סטנדרטי של עבודתו תלוי בחברה בה הוא עובד ובאופי המוצר אותו הוא בודק.  רוטינת היום מתחילה על בבחינת הבקשות והסטנדרטים של התוכנה שעל הבודק להתעסק עימם.

זה לא נראה קל או משתלם להיות אחד מהדרושים QA, מאחר והדרישות אינן צפויות, ולעיתים הסטנדרטים אינם מציאותיים. למשל אחד מבודקי התוכנה דיווח שהוא מבלה 90 אחוז מזמנו על התהליך המייגע של התכנון ההתחלתי, שמטרתו למנוע בעיות המתגלות בשלבים האחרונים של ייצור המוצר.

אחרי ששלב בחינת הסטנדרטים והתכנון הסתיימו, השלב הבא הוא לבחון את הקוד ההתחלתי של המתכנת לפני שהמתכנת עובר לעבודה אינטנסיבית ועצמאית עם הקוד. לכן לפני שנציב עצמנו במודעות  של דרושים QA, צריך לקחת בחשבון שתקשורת טובה וסבלנות רבה הכרחית לעבודה בצוות. שלב הבדיקות יכול להיות ארוך וחוזר על עצמו, ועל כן דרושים QA צריכים להיות מוכנים לעשות בדיקות תקינות תוכנה, בדיקות נגישות למשאבים שקשורים לתוכנה, בדיקות ביטחון בתוכנה ואפילו בדיקות חוקיות שקשורות לתוכנה.עכשיו אתם מבינים את הרעיון של להיות אחד מהדרושים QA, ועל פניו זה נראה לא פשוט, אבל מאתגר וממצה.

דרושים QA, תפקידו של הבוחן

עדיין מעוניינים להיות דרושים QA? עליכם לבחון את היכולות שלכם: האם אתם בעלי ראייה לפרטים קטנים במערכות מורכבות? האם אתם יצירתיים? האם אתם יכולים להסתכל על מקבץ של סטנדרטים ולדמיין את התמונה הגדולה? האם אתם יכולים להיכנס לראש של הצרכן להשתמש במוצר כמו שהוא משתמש? אם התשובה לכל השאלות זה כן! אז אתם בדרך הנכונה להיות דרושים ב QAולהצליח בתעשייה!

 בנוסף לכך אתם לא צריכים לדאוג שאינכם באים מתעשיית הפיתוח. בתעשייה דרושים בQAשונים באים מרקע חינוכי שונה. גם אם לא תבחרו במסלול ה-QA ולא תרצו להיות חלק מהדרושים QA , מאמר זה ומחקר נוסף יעזור לכם להבין מה איש QA עושה.

makovetskiyd@yahoo.co.uk :בניית האתר נעשת על ידי